پیام فرستادن
تماس با ما
Aimee Wang

شماره تلفن : +86 13308639527

WhatsApp : +8613308639527

چاپ فلکسو چطور؟ تصحیح جوهر چاپ فلکسو از چاپ انتقالی استفاده می کند که تا حد زیادی در هزینه های شما صرفه جویی می کند؟

April 20, 2021

فلکسوگرافی مزایای چاپ لترپرس و چاپ افست را بدون معایب این روش ها ترکیب می کند.


همانطور که از نام آن پیداست، "چاپ فلکسو روشی برای چاپ چرخشی بسیار مستقیم صفحات قالب گیری الاستیک (لاستیک انعطاف پذیر، فوتوپلیمر) است که می تواند بر روی سیلندرهای صفحه ای با اندازه های مختلف نصب شود. که با جوهرهای چاپ مایع یا خمیر سریع خشک شونده (محلول در آب، حلال فرار) پوشانده می شود و به هر نوع ماده چاپی از جمله مواد غیر جاذب منتقل می شود. تصویر روی فرم چاپی یک تصویر آینه ای است.

دستگاه چاپ فلکسوگرافی، چاپخانه ای است که در آن تعداد زیادی واحد چاپ بر اساس روش چاپ فلکسوگرافی کار می کنند.

از آنجایی که در این روش چاپ در ابتدا (در آغاز قرن گذشته) از رنگ های مصنوعی آنیلین استفاده می شد، آن را «چاپ آنیلین» یا «چاپ لاستیکی آنیلین» نامیدند.

 

چاپ فلکسو به عنوان شکل سنتی چاپ لترپرس با چاپ فلکسو تنها در سختی عناصر چاپی متفاوت است.حتی یک تفاوت جزئی در خواص فیزیکی مانند "لاستیک سخت" منجر به افزایش قابل توجهی در محدوده چاپ فلکسوگرافی در مقایسه با چاپ لترپرس می شود، اگرچه در اصل دو روش چاپ مشابه هستند.

 

برای به دست آوردن چاپ با کیفیت بالا در چاپ لترپرس، لازم است از تماس صمیمی بین عناصر چاپی فرم و سطح دریافت کننده مواد چاپی اطمینان حاصل شود.این را می توان با تغییر شکل الاستیک عناصر قالب یا سطوح فشار به دست آورد.برای صفحات چاپ جامد از روش چاپ لترپرس سنتی، تقریباً هیچ فشرده سازی الاستیکی حتی تحت فشار بالا وجود ندارد.فشرده سازی الاستیک برای جبران کمبودهای صفحه چاپ، سطح چاپ و سطح قالب گیری ضروری است.عیب اصلی این است که سطوح تماس ناهموار هستند و فشاری بین سطوح تماس ایجاد می کند که برای انتقال جوهر از عناصر چاپ فرم به سطح چاپ ضروری است.

 

بنابراین، برای به دست آوردن یک اثر با کیفیت بالا، واشرهای الاستیک، نگهدارنده های لبه، بین سطح پرس و سطح گیرنده قرار می گیرند.همین ملاحظات منجر به لزوم استفاده از چاشنی ها می شود.

توسعه فناوری چاپ و ساخت بشقاب عمدتاً دارای سه جهت است: چاپ بسته بندی انعطاف پذیر، چاپ لیبل و چاپ مستقیم مقوای راه راه تمام شده.

 

در این سه جنبه، صفحات چاپ متفاوتی با توجه به زیرلایه مورد استفاده، پد فشار یا نوار، مواد صفحه چاپ، ضخامت و سختی، مقاومت متورم صفحه چاپ در حلال جوهر، الزامات کیفیت، سازگاری مواد و طراحی استفاده می شود. ماشین های چاپ

 

---------------- ووهان بونین فناوری با مسئولیت محدود.